Whatsapp

ANTI-AGING Cilt Bakımları

ANTI-AGING CİLT BAKIMLARI

Yaşlanma işaretleri farklı şekillerde ortaya çıkar. Yaşlanmanın ilk işaretleri ince çizgiler, sıkılık kaybının başlaması ve ışıltı kaybıdır. İnce çizgiler zamanla derinleşir, cilt sıkılığını kaybeder. Sonunda cilt sarkmaları meydana gelir, cilt canlılığını, konforunu ve yoğunluğunu kaybeder. Bu süreç normal olsa da, yaşlanma karşıtı bakımlarla bunu geciktirmek mümkün.

Anti aging bakım nelerdir?

Öncelikle yaşlanma süreciyle alakalı olarak neden yaşlandığımızı bilmek lazım. Yaş ilerledikçe kas, yağ ve kemik oranımızda azalma olur, yer çekimi, genetik faktörler ve çevresel olumsuz faktörler yaşlanma sürecinin oluşumunu sağlarlar. İşte tüm bu süreç bilinerek kontrol altına alınırsa, yaşlanma kontrolü de ele alınmış olur.

Eğer hiçbir şey yapamıyorsanız cildinize krem sürmenizi tavsiye ediyorum. Cildinizi nemden mahrum bırakmayın. Bol su için, sigaradan uzak durun, hem pasif hem aktif içici olarak. Güneş, cilt kırışıklıklarında en önemli faktörlerden biridir. Bu yüzden koruyucu kremlerinizi sürmeden dışarı çıkmamalısınız. Yüzünüzde mimik yaparken yaptığınız her hareket, cildinizin daha da kırışmasına neden oluyor. Fakat cildimiz kendini yenilediği için, oluşan minik çizgiler de zamanla kaybolur. Tabii bu yenilenme yaş ilerledikçe azalacaktır.

Güneşten mümkün olduğunca kaçınmalı,

Güneş koruyucu kremleri kullanmalı,

Dengeli beslenmeli,

Düzenli uyumalı,

Düzenli spor yapılmalı,